Några platser kvar vid prov 8-9 juli

Skicka efteranmälan direkt till provledaren för respektive provdag.

Mer information om proven:  SkellefteåHälleforsJärna

Uppdatering: Hällefors söndag är fullt. Anmäl till reservplats! Plats finns kvar båda dagarna på övriga orter.

Resultat fält Gotland 23-26/10

Fyra ordinarie prov på fält har genomförts på Gotland under lika många dagar.

Tor 23/10: Domare Roger Malmqvist, provledare Micke Svedberg.
Fre 24/10: Domare Lars Karlsson, aspirant Adam Dschulnigg, provledare Anders Beskow.
Lör 25/10: Domare Ted Karlsson, provledare Marie Nylander.
Sön 26/10: Domare Roger Malmqvist, provledare Marie Nylander.

Här följer preliminära resultat. Obs! Inga resultat är officiella förrän de är registrerade av SKF. Rapportera eventuella tryckfel på sidan till web@weimaranerklubben.se.

Torsdag 23 oktober

UKL

Namn Fält Apport Pris
Teamdiva’s When the Wild Winds Blow EFF

 

ÖKL

Namn Fält Apport  Pris
Scuba’s Master of the Hounds 7 5 1:a

 

EKL

Namn Fält Apport  Pris
Snaiper’s Luke 7 10 1:a
Eirams Raska Rivjärn (Breton)  2:a
Gamepoint Painkiller Jane EG
Ilse fan’t Suydevelt (Drent) EFF
Merel fan’t Suydevelt (Drent) EG
Aram V.’t Arrêt (Drent) EG

 

Fredag 24 oktober

ÖKL

Namn Fält Apport  Pris
Anton EG
Doris EG
Lillebrusen’s Aviaja (Drent) EG
Lockfågeln’s Lotus Europa EG

 

EKL

Namn Fält Apport  Pris
Snaiper’s Luke EG
Eirams Raska Rivjärn (Breton) 1:a
Gamepoint Painkiller Jane 6 10 2:a
Ilse fan’t Suydevelt (Drent) EG
Merel fan’t Suydevelt (Drent) 7 9 1:a
Aram V.’t Arrêt (Drent) 7 9 1:a
Scuba’s Master of the Hounds EG

 

Lördag 25 oktober

UKL

Namn Fält Apport Pris
 Roos van’t Limburgsland (Drent)

 

ÖKL

Namn Fält Apport  Pris
 Anton EG
 Doris EG
 Lockfågeln’s Lotus Europa EFF
 Lillebrusen’s Aviaja (Drent) EG

 

EKL

Namn Fält Apport  Pris
Snaiper’s Luke EG
Ilse fan’t Suydevelt (Drent) EG
Merel fan’t Suydevelt (Drent) EG
Aram V.’t Arrêt (Drent) EG

 

Söndag 26 oktober

UKL

Namn Fält Apport Pris
Teamdiva’s When the Wild Winds Blow  EFF
Roos van’t Limburgsland (Drent) EFF

 

ÖKL

Namn Fält Apport  Pris
Lillebrusen’s Aviaja (Drent) EG
Doris 6 10 2:a
Lockfågeln’s Lotus Europa EG

 

EKL

Namn Fält Apport  Pris
Snaiper’s Luke 7 10 1:a
Gamepoint Painkiller Jane 7 10 1:a
Scuba’s Master of the Hounds EG
Merel fan’t Suydevelt (Drent) 6 10 2:a
Aram V.’t Arrêt (Drent) 7 8 1:a

 

 

 

FacebookFacebook