Några platser kvar vid prov 8-9 juli

Skicka efteranmälan direkt till provledaren för respektive provdag.

Mer information om proven:  SkellefteåHälleforsJärna

Uppdatering: Hällefors söndag är fullt. Anmäl till reservplats! Plats finns kvar båda dagarna på övriga orter.

Resultat vid Vårprov i Enköping 11-12/4

Ordinarie prov på fält, vårprovet, genomfördes i Enköping 11-12 april.

Anders Beskow och Marcus Niklasson var domare, Micke Svedberg och Ted Karlsson var provledare.

Här följer preliminära resultat. Obs! Inga resultat är officiella förrän de är registrerade av SKF. Vi är tacksamma för rapport av eventuella tryckfel på sidan till web@weimaranerklubben.se.

Lördag 11 april

UKL

Namn Fält Apport Pris
 Smedgattu’s Malva (Breton)     EG
 Jerikogårdens Time For a Change     EG
 Almkullens Ella     EG
 Jerikogårdens Time for a Star     EG

 

ÖKL

Namn Fält Apport Pris
 Bosco Spinone Del Mucrone (Spinone)     EG
 Fresh Lemon Alive Silver     EG
 Mimmtrix Ghost Knell     EG
 Smedgattu’s Carrera (Breton)     1:a
 Mimmtrix Nicole     EG
 Classic Dream’s Pernice Bianca     EG
 Classic Dream’s Jaguar     EG
Classic Dream’s Solitary Eagle (SRHP)     EFF
Grey Shaheen Northern Goshawk     EFF
Alma z Lisiego Wzgorza     EG
Lockfågelns Lotus Europa     EG
Grey Shaheen Mercury     EG
Ma Dawill’s Impress     EG
Free Will’s Norma     EG
Classic Dream’s Camarillo Brillo     EG

 

EKL

Namn Fält Apport Pris
 Classic Dream’s Black Grouse     EG
 Scuba’s Master of the Hounds     EG
 Red Garlic’s Korint (Breton)     2:a
Snaipers Luke      EG
 Lockfågelns Lotus Exige     EG

 

Söndag 12 april

UKL

Namn Fält Apport Pris
 Almkullens Ella (Breton)     EG
 Jerikogårdens Time for a Star     EG
 Ridkullens Troy (Breton)     EG
 Smedgattu’s Malva (Breton)     1:a
 Jerikogårdens Time for a Change 2:a
 Klaphattens Royce     EFF

 

UKL

Namn Fält Apport Pris
 Bosco Spinone Del Mucrone (Spinone)     EG
 Fresh Lemon Alive Silver     EG
 Mimmtrix Ghost Knell     EG
 Classic Dream’s Jaguar     EG
 Mimmtrix Nicole     EG
 Classic Dream’s Pernice Bianca     EG
 Classic Dream’s Solitary Eagle     EG
Grey Shaheen Northern Goshawk     EG
Alma z Lisiego Wzgorza     EG
Lockfågelns Lotus Europa     EG
Grey Shaheen Mercury     EG
Ma Dawill’s Impress     EG

 

EKL

Namn Fält Apport Pris
 Snaipers Luke     EG
 Lockfågelns Lotus Exige     EG
 Scuba’s Master of the Hounds 10  2:a
 Red Garlic’s Korint (Breton)     EG
 Smedgattu’s Carrera (Breton)     EG

 

 

FacebookFacebook