Eftersöksgrenar 2001

Resultat för hundar tillhörande ägare som är medlem i Svenska Weimaranerklubben vid prov i eftersöksgrenar i rasklubbens eller specialklubbens regi.

Observera att resultat nedan är godkända resultat i enlighet med våra jaktprovsregler. Hundar vars resultat ej blivit godkända (t ex som anmälts i fel klass, hundar som startat i strid med SKK:s bestämmelser eller då förare ej är medlem) finns således ej med här.

Eftersöksgrenar år 2001:

010621, domare: Torbjörn Petersson
Ekl:
SUCH Scuba’s Barfüssige Barbara, v 10, s 9, ar 8
LP SUCH SJCH DKUCH INTUCH Disodil’s Metall Jacket, v 5, s 10, ar 8
SUCH Disodil’s Dis O Dimma, v 9, s 0, ar 6

Ökl:
Scuba’s Bartolomeus Besserwisser, v 9, s 9
Scuba’s Crème de Cassis, v 9, s 7
Scuba’s Cornelia Cacao, v 7, s 5

Ukl:
Scuba’s Dubonnet, v 9, s 10

010701, domare: Lennart Karlsson
Ökl:
Classic Dream’s Goliat, v 10, s 10
Classic Dream’s Izola, v 6, s 9
Weilander Wind Master, v 7, s 8
Classic Dream’s Goggo, v 7, s 0
Classic Dream’s Jade, v 0, s 4
Classic Dream’s Grace, v –, s 0
Clasic Dream’s Jumbo, v –, s 0

Ukl:
Classic Dream’s Mercedez, v 10, s 10
Classic Dream’s Micha, v 6, s 10
Classic Dream’s Liam, v 4, s 9
Classic Dream’s Lisa, v 0, s 4

010705, domare: Gunnar Ericsson
Ekl:
SUCH NUCH Woksebs Lavendelle, v 10, s 10, ar 9

Ökl:
Mimmtrix Nessie, v 10, s 10
Woksebs Laurens, v 10, s 10
Mimmtrix Waltraut, v 0, s 9

Ukl:
Woksebs Magnum, v 10, s 10
Woksebs Mymlan, v 10, s 10
Woksebs Milaz, v 0, s 10

010707, domare: Lennart Karlsson
Ekl:
SUCH Disodil’s Dis O Dimma, v 10, s 10, ar 10
LP SUCH SJCH DKUCH INTUCH Disodil’s Metall Jacket, v 5, s 10, ar 10
SUCH Scuba’s Barfüssige Barbara, v 8, s 0, ar 10

Ökl:
Eika vom Blanken, v 9, s 10
Disodil’s Hilma, v 8, s 10
Disodil’s Jidji, v 8, s 10
Disodil’s Faxe, v 8, s 8
Disodil’s Inka, v 8, s 8
Disodil’s Indra, v 0, s 9

Ukl:
Disodil’s Knota, v 9, s 9
Disodil’s Jiggo, v 9, s 5
Disodil’s Knastra, v 4, s 9

010708, domare: Torbjörn Petersson
Ekl:
SUCH Disodil’s Dis O Dimma, v -, s -, ar –

Ökl:
Disodil’s Faxe, v 10, s 10
Disodil’s Grymm, v 10, s 10
Disodil’s Hilma, v 6, s 10

Ukl:
KBHV-00 Disodil’s Iron, v 8, s 9
Disodil’s Jiggo, v 10, s 0

010708, domare: Torbjörn Petersson och Lennart Karlsson
Ökl:
Disodil’s Inka, v 10, s 10
Disodil’s Hilma, v 8, s 10

Ukl:
Scuba’s Doctor’s Special, v 5, s 10
Disodil’s Knastra, v 4, s 10

010714, domare: Tommy Andersson
Ökl:
Spökhundens Aida, v 10, s 10
Hella’s Ixa, v 9, s 8
LP I Scuba’s Benjamin Biedermann, v 0, s 10

Ukl:
Mascot, v9, s 9
Scuba’s Eileen Hardy, v 8, s 10
Hella’s Miracle, v 4, s 9
(bracco Snei’s Armando Laverda Rossi, v 7)

010715, domare: Tommy Andersson
Ökl:
Hella’s Ixa, v 10, s 10
LP I Scuba’s Benjamin Biedermann, v 0, s 10
Spökhundens Aida, v –, s —

Ukl:
Hella’s Miracle, v 6, s 10
Scuba’s Eileen Hardy, v 6, s 9
Mascot, v 8, s 4
(bracco Snei’s Armando Laverda Rossi, v 8)

010721, KLUBBMÄSTERSKAP, domare: Lennart Karlsson
Ökl:
Graenit’s Raidin’The Fridge, v 10, s 9, KLUBBMÄSTARE
Eika vom Blanken, v 9, s 10
Java, v 9, s 10
Mamoyo, v 9, s 10
Mimmtrix Aya, v 9, s 9
Havrevingens Sky Diver, v 8, s 10
NVCH Scuba’s Cointreau, v 8, s 10
Gundras Huller Om Buller, v 0, s 10
Disodil’s Greta, v 0, s 9
LP SVCH SV-99 Woksebs Lion, v 0, s 9
Mimmtrix Vera, v 0, s 8
Hollowhill’s Dream Lord, v 0, s 0

Ukl:
Disodil’s Knota, v 9, s 9
Tintin, v 6, s 8
Domingo, v 5, s 5
Ymania Miss Oth Field, v 0, s 9

010722, domare: Lennart Karlsson
Ekl:
Mimmtrix Linn, v 5, s 0, ar 5
Havrevingens Sky Diver, v 5, s 0, ar 4

Ökl:
Graenit’s Raidin’The Fridge, v 10, s 10
LP SVCH SV-99 Woksebs Lion, v 9, s 10
Mimmtrix Aya, v 8, s 8
Mimmtrix Waltraut, v 0, s 10
NVCH Scuba’s Cointreau, v 0, s 10
Kismaner Fire N Ice, v 0, s 9
Gundras Huller Om Buller, v 0, s 8
Hollowhill’s Dream Lord, v 0, s 8
Mimmtrix Vera, v 0, s 8

Ukl:
Tintin, v 10, s 8
Moin, v 8, s 9
Grim, v 7, s 9
Ymania Miss Oth Field, v 7, s 0

010801, domare: Lennart Karlsson
Ekl:
Mimmtrix Sally, v 9, s 10, ar 6

Ökl:
Havrevingens Sky Diver, v 10, s 9
Gundras Huller Om Buller, v 9, s 9
Mimmtrix Hilde, v 0, s 10

Ukl:
Classic Dream’s Laa-Lah, v 7, s 8

010804, domare: Gunnar Ericsson
Ekl:
Mimmtrix Linn, v 9, s 9, ar 10

Ökl:
Alfa, v 10, s 9
Java, v 9, s 0
LP SVCH SV-99 Woksebs Lion, v 0, s 10
Mimmtrix Waltraut, v 0, s 9
Hollowhill’s Dream Lord, v 0, s 0
Mimmtrix Doris, v 0, s 0
SVCH Classic Dream’s Izola, v 0, s —

Ukl:
Woksebs Mira, v 10, s 10
Hollowhill’s Dream Lord, v 7, s 10
Woksebs Maldini, v 0, s 10
Woksebs Milaz, v 0, s 10
Ymania Miss Oth Field, v 0, s 10
Madonna, v 0, s 0

010805, domare: Lennart Karlsson
Ekl:
Havrevingens Sky Diver, v 9, s 10, ar 8

Ökl:
Tin-Tin, v 9, s 10
Spökhundens Rigoletto, v 0, s 10
Mimmtrix Faust, v 0, s 9
Mimmtrix Vera af Impi, v 0, s 8
(bracco Sentling Pamina, v 9)
(bracco Caruso, v 0)

Ukl:
(bracco Ensembles Apollon, v 9)

010813, domare: Lennart Karlsson
Ekl:
Mimmtrix Sally, v 10, s 8, ar 9

Ökl:
Mimmtrix Faust, v 0, s 10
(bracco Caruso, v 0)

010915, domare: Gunnar Ericsson
Ökl:
Java, v 10, s 10
Scuba’s Connoisseurs Choice, v 6, s 9
Mimmtrix Doris, v 0, s 9

Ukl:
Brandon, v 10, s 7
Woksebs Milaz, v 0, s 9
Madonna, v 0, s 7

010916, domare: Lennart Karlsson
Ökl:
Woksebs Lion, v 10, s 10
Mimmtrix Faust, v 9, s 10

Ukl:
Ymania Miss Oth Field, v 10, s 10
Classic Dream’s La Vida La Kila, v 7, s 4