Fältprov Ervalla 15-16/10

SWeiK genomför fältprov i Ervalla, 15-16/10.

Anmälan ska skickas till jaktprov@weimaranerklubben.se och vara provsekreteraren tillhanda senast 16/9.  Då ska också anmälningsavgiften vara betald. Om betalningen är på klubbens konto senare än 16/9 räknas  anmälan som en efteranmälan.

 

 

Betala avgiften, 600kr per provdag, till Swish 123 321 7635 eller till bankgiro 5627-2552. Glöm inte att märka inbetalningen med provets ort och datum samt hundens registrerade kennelnamn. Meddela också jaktprov@weimaranerklubben.se när och hur du betalade.

Efteranmälan kan tas emot i mån av plats och ska skickas till provledaren.

Domare är Ingemar Roselin och provledare är Inger Ericsson.

Anmälningsblankett som du kan skriva ut, fylla i och posta finns här.

Anmälningsblankett som du kan fylla i på datorn, spara och skicka med epost finns här.

Skicka anmälan till jaktprov@weimaranerklubben.se eller med posten till klubbens provsekreterare:

Josefin Zackrisson
Brutorp 26
936 92 BOLIDEN

Hela provkalendern finner du här.

FacebookFacebook