Röntgen individer f. 2003

Tillbaks

114 Uppf: Anders & Elisabeth Beskow
E: LP I SVCH SUCH NUCH Woksebs Laurens
U: J SV-01 Mimmtrix Nessie
Född: 7 januari 2003
h
h
h
t
t
k
k
k
k
k
.
.
.
.
exp Norge
Woksebs Purdey
Woksebs Picasso
Woksebs Pax
Woksebs Perazzi
Woksebs Pearl To Mystic Art

D
B, ad ua

A, ad A
115 Uppf: Anna-Maria Mowitz Landberg
E: SVCH Tappinskis Ludwig
U: SVCH Classic Dream´s Classic Dream´s Golly
Född: 4 april 2003
h
t
l
l
.
.
Weimar-Bond
Weiica-Bonus

B
116 Uppf: Inger Nilsson
E: LP I SVCH SUCH NUCH Woksebs Laurens
U: Husvargen Savannah
Född: 10 april 2003
h
h
h
t
t
t
t
t
k
k
k
k
k
k
k
k
.
SVCH
.
.
.
.
.
.
Husvargen Gars Me Grue
Husvargen Lad O’pairts
Husvargen Heid Bummer
Husvargen Ihae Ma Doots
Husvargen Haud Yer Wheesht
Husvargen Wheen O’Blethers
Husvargen Bide Awee
Husvargen Dinna Fash Yersel
A, ad ua
A, ad ua


B, ad ua
A

A, ad ua
117 Uppf: Pernilla Nordlund & Rolf Ryberg
E: J Arto vom Nollenwald
U: AUCH JWW-98 SV-99 FINV-01 Feldjaeger All The Rage
Född: 14 april 2003
t
t
t
h
h
h
h
k
k
k
k
k
k
k
.
.
.
J SVCH
.
.
SVCH J
Classic Dream’s Silver Samba
Classic Dream’s Silver Star
Classic Dream’s Silver Sorbet
Classic Dream’s Silver Spirit
Classic Dream’s Silver Soul
Classic Dream’s Silver Shadow
Classic Dream’s Silver Super Sonic
A
A

A, ad ua


B
118 Uppf: Leif & Åsa Lundberg
E: SV-00 Disodil’s Dunder
U: Scuba’s Créme de Cassis
Född: 15 april 2003
h
h
h
h
h
t
t
t
t
t
k
k
k
k
k
k
k
k
k
k
.
.
.
.
.
.
.
.
.
SVCH
Grey Sallow’s Copper-Dun
Grey Sallow’s Claret-Adler
Grey Sallow’s Crane-Fly
Grey Sallow’s Cardinal
Grey Sallow’s Coachman
Grey Sallow’s Chillimps
Grey Sallow’s Chenille
Grey Sallow’s Corrie-Fly
Grey Sallow’s Cream-Dun
Grey Sallow’s Cinnamon-Sedge


D



C


B, ad ua
119 Uppf: Magdalena Karlsson
E: Scuba’s Finest Rob Roy
U: Disodil’s Knota
Född: 25 april 2003
h
h
h
t
t
k
k
k
k
k
.
.
.
.
.
Disodil’s Pang
Disodil’s Panter
Disodil’s Pondus
Disodil’s Pingla
Disodil’s Puma
A



B, ad ua
120 Uppf: Kristina Granath
E: Mimmtrix Günter
U: NORDV-03 Greydove French Affair
Född: 23 maj 2003
h
h
h
t
t
t
t
k
k
k
k
k
k
k
.
.
.
.
.
.
.
Pasquinel’s Bidziil
Pasquinel’s Bimisi
Pasquinel’s Bemidji
Pasquinel’s Benquasha
Pasquinel’s Bi-Ya-Neta
Pasquinel’s Bonair
Pasquinel’s Bly
A, ad ua


A, ad ua
C, ad ua

B, ad ua
. Uppf: Mr/Mme Maigne Bruno, Frankrike
E: FRCH Nours Du Domaine Des Brevonnes
U: Osarra Du Pic De La Grave
Född: 24 juni 2003
t k . Uriana B
. Uppf: Marianne Røhme & Stein Leidal, Norge
E: J LP I NORDUCH LP II Grim
U: NVCH NUCH SUCH Scuba’s Cointreau
Född: 28 juli 2003
t k . Garbus Kinsey Millhone
121 Uppf: Ann-Charlotte Gustavsson
E: SV-01 Hollowhills Dream Lord
U: SVCH SV-01 Classic Dream’s Izola
Född: 1 augusti 2003
h
t
k
k
J
.
Cottilion’s Mr Brno
Cottilion’s Miss Beretta

122 Uppf: Mimmi Erixon
E: J SUCH FINUCH Mimmtrix Horst
U: J Mimmtrix Aya
Född: 12 augusti 2003
h
h
t
h
k
k
k
k
J
.
J
SVCH
Mimmtrix Love
Mimmtrix Theodor
Mimmtrix Elsa
Mimmtrix Piraten
A, ad ua
B
A, ad ua
B, ad ua
123 Uppf: Magdalena Karlsson
E: J Bomlaz Djasper
U: Disodil’s Hedvig
Född: 14 augusti 2003
h
h
h
t
t
k
k
k
k
k
.
.
.
.
.
Disodil’s Q
Disodil’s Qvintus
Disodil’s Qula
Disodil’s Qute
Disodil’s Qvittra
C
B


B, ad lindrig
124 Uppf: Pernilla Nordlund & Rolf Ryberg
E: J Arto vom Nollenwald
U: WW-03 SVCH Cottilion’s Acumen-Ambria
Född: 4 september 2003
h
h
h
t
t
t
t
t
k
k
k
k
k
k
k
k
exp Holland J
.
.
.
.
.
.
.
Classic Dream’s Talk of The Town
Classic Dream’s Top To Cottilion’s
Classic Dream’s Treasure Talisman
Classic Dream’s Tiny Tender
Classic Dream’s Tete Á Tete
Classic Dream’s Till Tomorrow
Classic Dream’s Tic Tac Toe
Classic Dream’s Talent Tango
A
A
A

B
A
A
125 Uppf: Kristina Granath
E: Greydove Hot Summer Nite
U: SLCH SVCH Classic Dream’s Gosan
Född: 2 oktober 2003
t
t
h
t
h
k
k
k
k
k
SV-05
.
.
J SVCH
SVCH
Pasquinel’s Cholena
Pasquinel’s Cha’risa
Pasquinel’s Ciqala
Pasquinel’s Chenoa av Greydove
Pasquinel’s Chatan
A, ad ua
A

A
C, ad ua
126 Uppf: Magdalena Karlsson
E: Disodil’s Faxe
U: Disodil’s Indra
Född: 15 oktober 2003
h
h
t
t
t
k
k
k
k
k
.
.
.
.
.
Disodil’s Ralph
Disodil’s Rajja
Disodil’s Rocca
Disodil’s Rebecca
Disodil’s Rhonda

A
B

127 Uppf: Anna Alm
E: TJH LP I SV-01 Classic Dream’s Goliat
U: Classic Dream’s Jo-Joo
Född: 25 oktober 2003
t
h
h
h
h
k
k
l
l
l
SVCH
exp Norge
.
SVCH LP1 SV-06-08-09-10
.
Yellow Eye’s Exiqius
Yellow Eye’s Einstein
Yellow Eye’s Elvis
Yellow Eye’s Explozen
Yellow Eye’s Eagle
A, ad ua
A
A
A, ad ua
B
128 Uppf: Magdalena Karlsson
E: Disodil’s Mauser
U: Disodil’s Jidji
Född: 14 november 2003
h
h
h
h
t
k
k
k
k
k
.
.
.
.
.
Disodil’s Sappo
Disodil’s Socko
Disodil’s Syncro
Disodil’s Spårman
Disodil’s Speja



C
C
. Uppf: Patricia Grime, England
E: Ansona Apollo
U: Ansona Day Dreamer
Född: 12 december 2003
h k J Ansona Dream On B, ad ua
129 Uppf: Monica Engström
E: J SVCH S(DRAG)CH Mimmtirx Faust
U: J SVCH Classic Dream’s Ninja Star
Född: 26 december 2003
h
t
h
h
h
k
k
k
k
k
.
.
.
J
.
Ghosthunter’s Batman
Ghosthunter’s Bianca
Ghosthunter’s Buster
Ghosthunter’s Bagheera
Ghosthunter’s Baron
A
A, ad ua
A
A, ad ua